Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
"Adıyaman Sanayi Geliştirme Merkezi Nitelikli Eleman Yetiştirilmesi ve İstihdamı Projesi" Kapsamında Sertifika Töreni Yapıldı

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen; Adıyaman Valiliği ve Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğiyle uygulanan "Adıyaman Sanayi Geliştirme Merkezi Nitelikli Eleman Yetiştirilmesi ve İstihdamı Projesi" kapsamında, tekstil eğitimine katılan 30 kişiye sertifika verildi. Katılımcılara sertifikalarını, Adıyaman Valisi Mahmut ÇUHADAR, GAP İdaresi Başkan V. Mehmet AÇIKGÖZ ve GAP Bölge Müdürü Hasan KILIÇ takdim etti.

Proje; İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın hibe desteği ile kurulan Adıyaman Sanayi Geliştirme Merkezi bünyesinde, şiddete maruz kalan kadınlar, engelliler ve mülteciler için uygulanıyor. Proje ile sanayi sektöründe istihdam oranının artırılması, dezavantajlı grupların sosyal ve ekonomik hayata aktif katılımının sağlanması ve Adıyaman sanayisinin ihtiyacına yönelik nitelikli eleman yetiştirilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda; kaynak, iklimlendirme, elektrik, tekstil, makine, mobilya, otomotiv, bilgisayar, tasarım ve gastronomi alanında mesleki eğitimler verilerek, bahse konu alanlarda ihtiyaç duyulan insan kaynağı yetiştiriliyor.

 


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 19 Şubat 2021 - Okunma Sayısı : 300