Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
Bölge Kalkınma İdareleri Şanlıurfa’da Bir Araya Geldi

Doğu Anadolu Projesi (DAP), Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) ve Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdarelerinden Başkan, Başkan Yardımcıları, koordinatörler ve uzmanlar, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ev sahipliğinde 25-27 Ocak 2018 tarihlerinde Şanlıurfa’da bir araya gelerek bilgi ve deneyim paylaşımında bulundu.

Toplantının ilk gününde, GAP İdaresi Başkanı Sadrettin KARAHOCAGİL’in açış konuşması ve sunumunun ardından; DAP İdaresi Başkanı Adnan DEMİR, DOKAP İdaresi Başkanı Ekrem YÜCE ve KOP İdaresi Başkanı İhsan BOSTANCI kendi faaliyet alanlarında gerçekleştirdikleri ve 2018 yılında hayata geçirmeyi planladıkları projelerle ilgili birer sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

Etkinliğin ikinci gününde Atatürk Barajı, Harran Üniversitesi bünyesinde kurulan GAP Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Merkezi (GAPYENEV), Suruç Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) ve Suruç Çocuk Gelişim Merkezi (ÇGM) ziyaret edilerek; söz konusu proje alanları ve ilgili merkezlerdeki faaliyetler hakkında bilgi verildi. Son gün de, kültürel ve sosyal amaçlı gezi düzenlenerek; katılımcılara Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel zenginlikleri tanıtıldı.

Bölge Kalkınma İdareleri arasında koordinasyon ve paylaşımı artırmak amacıyla, bundan sonraki dönemde üç aylık periyotlarla bir araya gelme kararına istinaden, ilk toplantının Nisan ayında DOKAP, Temmuz ayında DAP ve Aralık ayında da KOP İdaresinin ev sahipliğinde yapılması planlanıyor.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 29 Ocak 2018 - Okunma Sayısı : 969