Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
GAP Bölgesi Üniversiteler Birliği (ÜNİGAP) Toplantısı

Başkanlığımız koordinasyonunda yürütülen tarımsal araştırma ana projesinin “GAP Bölgesi Üniversiteler Birliği (ÜNİGAP) kapsamında tasarlanması ve uygulanması ile ilgili toplantı gerçekleştirildi.

GAP İdaresi Başkanlığı, GAP Bölgesi'nde yer alan üniversiteler ve Kalkınma Ajansları arasındaki işbirliklerinin artırılarak kurumlar arası koordinasyonun güçlendirilmesi amacıyla ÜNİGAP (GAP Bölgesi Üniversiteler Birliği) 12 Nisan 2018 tarihinde GAP İdaresi Başkanı, GAP Bölgesinde yer alan 11 Üniversite Rektörü ve 3 Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri tarafından imzalanan protokol ile yürürlüğe girmiştir. GAP Bölgesi Üniversiteler Birliği (ÜNİGAP) tarafından yürütülen “İşbirliği Programı”, Eğitim-Öğretim, Sanat ve Kültür,  Araştırma-Geliştirme ve Proje, Sosyal Gelişme, Bölgesel kalkınma konularında yapılacak olan ortak çalışmaları kapsamaktadır.

Bu çerçevede,  Başkanlığımız koordinasyonunda 29.05.2019 tarihinde İdaremizde düzenlenen toplantıda, İdaremizce yürütülmekte olan “Tarımsal Araştırma Ana Projesi” kapsamında desteklenecek alt projelerin yine GAP Bölgesi Üniversiteler Birliği (ÜNİGAP) ile işbirliği içerisinde tasarlanması ve uygulanması hususları değerlendirilmiştir.

Toplantıya, Adıyaman Üniversitesinden; Doç. Dr. Cumhur KIRILMIŞ,  Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Hüseyin AYDIN, Gaziantep Üniversitesinden; Prof. Dr. Metin BEDİR, Harran Üniversitesinden; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra SİVEREKLİ, Prof. Dr. Ahmet OYMAK,  Prof. Dr. M. İrfan YEŞİLNACAR, Rektör Danışmanı Hatice PARMAKSIZ, BAP Koordinatörü Ahmet YÜZÜBEYAZ, Kilis 7 Aralık Üniversitesinden; Dr. Bekir Bülent ARPACI, Mardin Artuklu Üniversitesinden; Doç. Dr. Ömer BOZKURT,  Siirt Üniversitesinden; Dr. Mesut BUDAK, SANKO Üniversitesinden Prof. Dr. E. İlker SAYGILI ve Proje Koordinatörü Bircan GÜNBULUT, Şırnak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet ŞİMŞEK ve GAP İdaresi Başkanlığı Genel Koordinatörleri, Koordinatörleri, Bölge Müdürlüğü Birim Sorumlusu ve uzmanları katılım sağlamıştır.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 30 Mayıs 2019 - Okunma Sayısı : 874