Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
GAP İdaresi Başkanlığı ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın desteği ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından uygulanacak olan “Karacadağ Kayak Merkezi İyileştirme ve Çevre Düzenlemesi Projesi” ne ilişkin, GAP İdaresi Başkanlığı ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Söz konusu proje ile; Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin tek kayak merkezi olan Karacadağ Kayak Merkezi’nin iyileştirilmesi ve çevre düzenlemesi ile Bölge'nin, alternatif turizm çeşitliliğini sağlayarak; iç turizminin canlanması, yerli ve yabancı turistlere yeterli hizmeti vermesi amaçlanmaktadır.

GAP Bölgesi Turizm Fiziki Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi kapsamında desteklenecek olan “Karacadağ Kayak Merkezi İyileştirme ve Çevre Düzenlemesi Projesi” ile öncelikle bölgenin kış turizmi ayrıca kar almayan dönemlerde ise yayla turizmi yapılması amacıyla Karacadağ Kayak Merkezi’nin yol, otopark, sosyal tesis, kayak pistinin düzenlenmesi ve ağaçlandırma faaliyetlerinin 1. etabının yapılması planlanmaktadır.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 3 Ekim 2019 - Okunma Sayısı : 581