Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
Girişimcilik ve Yenilikçilik İhtiyaç Analizi Projesi Mevcut Durum ve İhtiyaç Analizi Çalıştayları Yapıldı

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Girişimcilik ve Yenilikçilik İhtiyaç Analizi Projesi kapsamında İş Geliştirme Merkezleri (İŞGEM), üniversiteler, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) ve Teknoloji Transfer Ofisleri (TTO) ile özel sektör firmalarının katılımıyla Mevcut Durum ve İhtiyaç Analizi Çalıştayları yapıldı.

Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak İllerini kapsayan Girişimcilik ve Yenilikçilik İhtiyaç Analizi Projesi kapsamında 14 – 15 Şubat 2018 tarihlerinde Şanlıurfa’da İŞGEM, üniversiteler, TGB, TTO ve özel sektör firmalarını kapsayan; teknolojik ve ekonomik olarak yaratılan mevcut durumun ortaya konması, mevcut durum ve yönetim sistemlerinin ölçülmesi için performans göstergelerinin belirlenmesi ve önerilerin geliştirilmesi amacıyla çalıştaylar gerçekleştirildi.

Girişimcilik ve Yenilikçilik İhtiyaç Analizi Projesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin 10. Kalkınma Planı’nda ve ilgili Öncelikli Dönüşüm Programlarında belirtilen ulusal hedeflere ulaşılmasına katkıda bulunmak üzere; girişimcilik ve yenilik ihtiyaçlarının belirlenmesi, bu ihtiyaçlara ve Bölgeye özgü sorunların çözümüne yönelik projelerin geliştirilmesi hedefi çerçevesinde geliştirildi.

Proje çıktıları ile Bölge firmalarının kapasitelerinin geliştirilmesi; rekabet güçlerinin ve gelir düzeylerinin artırılmasına katkı sağlanması ve Projenin, Bölgenin tümü için fırsatları beraberinde getirmesi hedeflenmektedir.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 17 Şubat 2018 - Okunma Sayısı : 684