Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
TÜBİTAK Uzay Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

TÜBİTAK Uzay Yönetim Kurulu Toplantısı 17 Ekim 2019 tarihinde GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ev sahipliğinde Şanlıurfa’ da gerçekleştirildi.

Yönetim kurulu üyelerine; GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü, GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Ankara Üniversitesi, Harran Üniversitesi ve ilgili kurumların işbirliği ile yürütülmekte olan “GAP Bölgesinde Hassas Tarım ve Sürdürülebilir Uygulamaların Yaygınlaştırılması Projesi”nin sunumu gerçekleştirildi.

 GAP Hassas Tarım Projesi kapsamında öncelikle gübre olmak üzere doğru tarımsal girdiyi (su ve ilaç, vb.); doğru konumda, doğru zamanda, doğru oranda uygulayarak en iyi verim oranlarına ulaşmak için hassas tarım çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Söz konusu toplantıya; GAP Bölge Kalınma İdaresi Başkanı, Başkan Yardımcısı, TÜBİTAK Uzay Yönetim Kurulu Üyeleri, Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Müdürü, GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü ile kurumların yönetici ve uzmanları katılım sağladı.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 17 Ekim 2019 - Okunma Sayısı : 974