Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
1.Uluslararası Organik Tarım ve Biyoçeşitlilik Sempozyumu Bayburt’ta Yapıldı

GAP İdaresi heyeti Bayburt Üniversitesi tarafından ilki düzenlenen 1.Uluslararası Organik Tarım ve Biyoçeşitlilik Sempozyumu’na katılım sağladı.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) teknik desteği ile uygulanmakta olan “GAP Organik Tarım Küme Projesi” kapsamında 26-29 Eylül tarihleri arasında Bayburt’ta düzenlenen 1.Uluslararası Organik Tarım ve Biyoçeşitlilik Sempozyumu’na katılım sağlandı.

Sempozyumun temel amacı, uluslararası düzeyde bilim insanları, akademisyenler, devlet, sivil toplum temsilcileri ve üreticileri bir araya getirmek suretiyle organik tarım ve biyoçeşitlilik ile ilgili sorunların tartışıldığı, iyi uygulama örneklerinin sunulduğu, bu alanda bilgi ve deneyim paylaşıldığı bilimsel bir zemin hazırlamak olarak tanımlandı. Bu kapsamda, ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri ve proje paydaşlarının, organik tarım sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeleri, olası işbirlikleri kurmaları ve projenin tanıtımının yapılması amacı ile sempozyuma katılım sağlandı.

GAP İdaresi uzmanları tarafından sempozyum öncesinde Erzincan’da saha ziyaretlerinde bulunuldu. Yapılan  saha ziyaretleri kapsamında, organik ve konvansiyonel olarak meyve suyu üreten ve bu üretimin yaklaşık % 95’ini yurt dışına ithal eden firmalar ziyaret edilerek bölgemizde organik meyve üreten paydaşların işbirliği yapma olanakları değerlendirildi.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 3 Ekim 2017 - Okunma Sayısı : 685