Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
“Çok Amaçlı Sosyal Tesis ve Misafirhane” ile “Örnek Köyler” Projelerinin Açılış Törenleri Kilis'te Gerçekleştirildi

GAP İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Entegre Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında “Çok Amaçlı Sosyal Tesis ve Misafirhane” ile “Örnek Köyler” Projelerinin açılış törenleri Kilis’in Elbeyli ilçesinde gerçekleştirildi.

Açılışa; Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Mustafa Doğan KARAÇOŞKUN, Elbeyli Kaymakamı Kadir DUMAN, Elbeyli Belediye Başkanı, GAP İdaresi yetkilileri,  Elbeyli ilçesindeki kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri ile çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

 

Çok Amaçlı Sosyal Tesis ve Misafirhane Projesi

Proje kapsamında, Elbeyli İlçesine gelen konukların hizmetine sunulmak üzere; 2 katlı, 7 odalı, içerisinde toplantı salonu, yemek salonu ve mutfak barındıran ayrıca iç teşrifatı Elbeyli’li hayırseverler tarafından karşılanan bir misafirhane yapıldı.

 

Örnek Köyler ( Kültür Evi) Projesi

Elbeyli İlçesine bağlı 5 köyde kullanılmayan eski okul binalarının bakım ve onarımları yapılarak birer kültür evine dönüştürüldü. Her bir Kültür Evi’nde ziyaretçilerin kullanımına sunulmak üzere; 2’şer adet bilgisayar ve 1’er adet kitaplık ile 73 kitaptan oluşan set alındı.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 18 Haziran 2020 - Okunma Sayısı : 306