Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
Dijitalleşen Dünyada Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Kaynak Verimliliği Paneli

“Dijitalleşen Dünyada Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Kaynak Verimliliği Paneli” 9 Ocak 2019 tarihinde Ankara’da düzenlendi. Panel, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) teknik desteği ile yürütülen Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği Projesi kapsamında gerçekleştirildi.

Panelde; doğanın sağladığı sınırlı kaynakların, olumsuz çevresel etkiler en aza indirilerek sürdürülebilir bir şekilde kullanılması, daha az kaynak ile daha çok üretim yapılması ve değer katılması anlamına gelen “kaynak verimliliği” tarım ve tarıma dayalı sanayi özelinde ele alındı.

Ayrıca döngüsel ekonomi ve kaynak verimliliği, tarımda teknoloji kullanımı ve sürdürülebilirlik, sanayide kaynak verimliliği uygulamaları, tarımsal atıklardan enerji elde edilmesi, gelecek için türetim ekonomisi ve tarım bağlantısı, lojistik ve hatlarda verimlilik gibi konulara da yer verildi.

“GAP Bölgesinde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Kaynak Verimliliği”, “Gelecek Tarımda ve Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde” gibi projelerden de katılımcılara deneyimler aktarıldı.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 10 Ocak 2019 - Okunma Sayısı : 274