Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
Dünden Bugüne Fotoğraflarla GAP Sergisi Tiflis’te Sanatseverlerle Buluştu

Yunus Emre Enstitüsü tarafından, 2019 yılında “Göbeklitepe: İnsan ve Hayat” ana teması ile düzenlenen Türkiye Haftası’nın dördüncü durağı, Gürcistan’ın başkenti Tiflis oldu.

Dünyanın bilinen en eski tapınağı olan ve “Tarihin Sıfır Noktası” kabul edilen Göbeklitepe’yi merkeze alan Türkiye Haftası kapsamında, 6-9 Kasım 2019 tarihleri arasında Tiflis’teki seçkin mekânlarda çeşitli etkinlikler düzenlenerek; Türkiye’nin farklı renkleri, lezzetleri ve sesleri Tiflis halkının ilgisine sunuldu.

Dünden Bugüne Fotoğraflarla GAP

Etkinlikler kapsamında, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Genel Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan, Bölgenin zenginliklerinin ve gelişiminin fotoğraflarla ifade edildiği “Dünden Bugüne Fotoğraflarla GAP” foto-katalog projesine ait sergi, bu yıl Romanya, Hırvatistan ve Sırbistan’dan sonra yurt dışında 4. kez, 7 Kasım 2019 tarihinde Tiflis Devlet Üniversitesi Sergi Salonunda sanatseverlerle buluşturuldu. Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) teknolojisiyle tasarlanan, Göbeklitepe ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki şehirlerden fotoğraf kareleri sunan foto-katalog projesine ait sergi, üniversitede iki hafta boyunca ziyarete açık kalacak.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 11 Kasım 2019 - Okunma Sayısı : 473