Tasarım ve Programlama - GAP İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Koordinatörlüğü Ercan YİĞİT

Tasarım ve Programlama - Ercan YİĞİT

Tasarım ve Programlama - Bilgi İşlem Koordinatörlüğü Ercan YİĞİT

KURUMSAL
GAP Bölge Kalkınma İdaresi, Bölge’de Yetişen Organik Tarım Ürünlerini Biofach 2016 İle Dünyaya Tanıtacak

Alanında Dünyanın En Önde Gelen Fuarlarından Biri Olan Biofach (Uluslararası Organik Tarım Fuarı) 10 Şubat’ta Nürnberg’de Start Alacak

GAP Bölge Kalkınma İdaresi, ilgili kurum ve kuruluşlar ile işbirliği içerisinde yürüttüğü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) teknik destek sağladığı “GAP Organik Tarım Küme Projesi” kapsamında, Bölge’de yetişen organik ürünlerin teşhir, tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için 10-13 Şubat 2016 tarihleri arasında Almanya’nın Nürnberg şehrinde gerçekleştirilecek ve dünyanın en büyük organik ürün fuarı olan Biofach’taki yerini alacak.

Bu yıl 27.’si düzenlenecek olan fuara Dicle, İpekyolu ve Karacadağ Kalkınma Ajansları ile imzalanan Biofach Ortak Katılım İşbirliği Protokolü çerçevesinde; GAP BKİ uzmanları, Kalkınma Ajansları uzman ve temsilcileri, Bölge’de faaliyet gösteren üretici birlikleri, organik üretim yapan işletmeler ve çiftçilerden oluşan bir heyet ile katılım sağlanacak. Yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuarda organik tarım sektöründeki yeni eğilimler ve ürünler tanıtılacak.

GAP BKİ tarafından yapılan açıklamada: “Pazarlama stratejilerini geliştirmek ve organik kümenin rekabetçiliği ve sürdürülebilirliği açısından küme üyelerince üretilen organik ürünlerin tanıtımı ve işbirlikleri kurulması önem arz ediyor. Bu kapsamda önemli bir yere sahip olan fuar ile, dünya piyasalarına entegre olabilmek adına Bölge’de üretilen organik tarım ürünlerinin tanıtımı yapılacak ve uluslararası işbirlikleri kurulması için adımlar atılacak.” denildi.

2015 yılında düzenlenen ve 76 ülkeden 2 binin üzerinde firma ve kuruluşun katıldığı fuarda, 36 farklı ülkeden binin üzerinde medya temsilcisi de yer almıştı.

Fuar hakkında detaylı bilgi için: https://www.biofach.de/enDuyuru Tarihi : 3 Şubat 2016 - Okunma Sayısı : 2257