Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
KURUMSAL
GAP Bölgesi'nde Öğrencilerden Sürdürülebilirlik Dokunuşu

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının desteğiyle, Şanlıurfa Valiliği himayelerinde Harran Üniversitesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda bu yıl 6. ‘sı gerçekleştirilen GAP Yeşil İnovasyon Proje Yarışması’nın son aşaması olan HACKATHON süreci 22-26 Ocak 2023 tarihleri arasında Şanlıurfa’da gerçekleştirildi.

 

GAP Bölgesi illerinden ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrencilerin katılım sağladığı 6. GAP Yeşil İnovasyon Proje Yarışması “Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği”, “Sürdürülebilir Ekoloji ve Çevre”  “Akıllı Sistemler” ve “İklim Değişikliği” temalarını kapsayacak şekilde alt kategorilerde düzenlendi.

 

Finale kalan öğrenciler, HACKATHON aşamasında dört gün süren etkinlik sonunda mentör ve malzeme desteğiyle hazırladıkları proje çıktılarını, 27 Ocak 2024 tarihinde GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Eğitim Merkezi (GAPTAEM)’ nde sergiledi.

 

Yarışmaya bölgedeki öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra, proje paydaşları,ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katılım sağladı.

 

HACKATHON sürecinin ardından başarılı olan projeler Türkiye'nin en büyük teknoloji ve inovasyon festivali olan  TEKNOFEST 2024'te sergilenecek.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 29 Ocak 2024 - Okunma Sayısı : 322