Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
KURUMSAL
GAP İdaresinin Desteğiyle Adıyaman’da 19,5 Milyon TL Bütçeli 5 Proje Hayata Geçiriliyor…

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının desteğiyle 2022 yılında Adıyaman’da uygulanacak olan toplam 19,5 Milyon TL bütçeli 5 projeye ilişkin protokol imza töreni, 20 Haziran 2022 tarihinde GAP İdaresi Başkanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Adıyaman Valiliği arasında imzalanan çerçeve protokolü ile Tarımsal Eğitim ve Yayım, Tarımsal Altyapının Geliştirilmesi, Entegre Kırsal Kalkınma ve Küçük Ölçekli Sulamalı İşleri Projesi Ana Programları kapsamında,

“Gölbaşı İlçesi Meyve Kurutma, Paketleme ve Depolama Tesisi”, “Adıyaman’da Eski Sulama Tesislerinin Kapalı Sisteme Dönüştürülmesi”, “Modern Sulamanın Yaygınlaştırılması”, “Besni ilçesi Kızılin Köyü Mağara İskele”, “Uzman Ellerle İşimiz Badem, Gücümüz Arı” projeleri hayata geçiriliyor.

Projeler aracığıyla, 9.000 dekar alanda etkin sulu tarım yapılarak yaklaşık 540 kişiye istihdam olanağı sağlanması hedefleniyor. 1 adet Meyve Kurutma, Paketleme ve Depolama Tesisi inşasını da içeren projelerin faaliyetlerinden toplam 4.000 kişinin yararlanması öngörülüyor.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 20 Haziran 2022 - Okunma Sayısı : 1264