Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü yetkilileri ile İstişare Toplantısı gerçekleştirildi

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımı ve Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi kapsamında GAP-TAEM ile yürütülmekte olan projelerin mevcut durumu istişare edildi

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü (TAEM) iş birliğiyle yürütülen projelerin mevcut durumu ile ilgili istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya; GAP İdaresi Başkan V. Mehmet AÇIKGÖZ, Başkan Yardımcısı Dr. Nusret MUTLU, GAP Bölge Müdürü Hasan KILIÇ, GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Zeyni AKTAŞ ve GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Halil HATİPOĞLU ile konuyla ilgili uzmanlar katılım sağladı.

Toplantıda GAP İdaresince yürütülen “Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımı ve Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi” kapsamında GAP-TAEM iş birliğiyle yürütülen Güneş Pilli Sulama Kanalı Projesi, Sulama Pompalarında Enerji Verimliliğinin Artırılması Pilot Projesi ve Tarımsal Sulamada Entegre Enerji Verimliliği Pilot Projesinin mevcut durumu istişare edilerek bundan sonraki yol haritası tartışıldı.

 


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 22 Nisan 2021 - Okunma Sayısı : 92