Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
GAP ve PTT Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile PTT A.Ş. arasında İş Birliği Ve İyi Niyet Protokolü imzalandı.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü arasında işbirliği ve iyi niyet protokolü imzalandı. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde öncelikli olarak çocuk, genç ve kadınlara yönelik ortak projelerin geliştirilmesi ve uygulamasını öngören protokole GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ile PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik imza attı.

“Sana GAP’ı Anlatacağım” Konulu Mektup Yarışması

İki kurum arasındaki protokole göre, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nca ilköğretim okulları seviyesinde düzenlenecek "Sana GAP'ı Anlatacağım" konulu mektup yarışması, "GAP ve PTTÇocuk" adı altında oluşturulacak bir tiyatro gösterisi ile beraber projelendirilecek. Ayrıca, GAP İdaresi Başkanlığı tarafından Suriyeli mülteci çocukların kazanımına yönelik gerçekleştirilmekte olan ve 10 hafta süren yaz okulları PTT A.Ş. tarafından desteklenecek.

Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Hatay illeri ile bu illere bağlı kamplarda hayatını sürdüren savaş mağduru sığınmacıların yaşam koşulları ve sığınmacılarla ilgili Devlet politikamızı yansıtan fotoğraflar arasından Seçici Kurul tarafından belirlenecek 10 fotoğraf, mektup postası gönderilerinde kullanılmak üzere PTT Emisyon Programı'na konulmak suretiyle pul olarak basılacak. Sergilenmeye değer görülen 50 fotoğraf ise PTT Pul Müzesi'nde sergilenecek.

Başkan Karahocagil: “GAP sadece baraj, yol, havaalanı demek değil.”

GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, PTT camiasıyla bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. PTT'nin asırlık bir çınar olduğunu, GAP İdaresi'nin ise bölgesel kalkınmada oldukça iyi bir birikimi bulunduğunu ifade eden Karahocagil, "Bu iki kurumun işbirliğinin ciddi sonuçlar doğuracağına inanıyorum" dedi. GAP deyince herkesin aklına ilk önce barajlar, yollar ve havaalanlarının geldiğini, ancak GAP İdaresi olarak yoğun bir biçimde sosyal konular üzerinde çalıştıklarını ifade eden Karahocagil, "Özellikle kadın ve çocuk alanında ciddi bir altyapımız var. Bu altyapıyla hem bölgedeki kadınların sosyal hayata ve istihdama katılımını hem de çocukların umutlarını artırmaya çalışıyoruz. İnanıyorum ki PTT ile işbirliğimizle daha iyi, daha güzel, daha etkili projeler yapacağız" diye konuştu.

PTT Genel Müdürü Bozgeyik: “GAP, dünyanın gözbebeği bir projedir.”

PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sayın Kenan Bozgeyik ise; PTT Pul Müzesi'nde gerçekleşen protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, GAP'ın ülkemizin, hatta dünyanın gözbebeği bir proje olduğunu vurguladı. Şirketimiz ile GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında imzalanan protokolün daha müreffeh ve daha mutlu bir toplum adına önemli katkılar sağlayacağını belirten Bozgeyik, iki kurumun yakın işbirliği içerisinde önemli projeleri hayata geçireceğini ifade etti. Genel Müdür Bozgeyik, "Ülkemizin geçmişinde ve geleceğinde olan kurumumuz ile bölge kalkınmasına büyük emek veren GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasındaki bu protokolün hazırlanmasında emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve Sayın Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum, teşekkürlerimi iletiyorum. Protokolün memleketimiz, ülkemiz, kurumlarımız, insanımız için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Fotoğraflar

 
Haber Tarihi : 20 Mart 2017 - Okunma Sayısı : 900