Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
GAP Yerel Medya Projesi Açılış Toplantısı Gaziantep’te Yapıldı

Gaziantep Üniversitesi'nde düzenlenen tanıtım toplantısına; Rektör Prof. Dr. Ali Gür, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Mehmet Açıkgöz, İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve medya çalışanları katıldı.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi ile Gaziantep Üniversitesi(GAÜN) işbirliğiyle hayata geçirilen 'GAP Bölgesinde Faaliyet Gösteren Yerel Medya Kuruluşlarının Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi - İhtiyaç Analizi ve Eylem Planı Hazırlanması' projesinin tanıtım ve açılış toplantısı 10 Nisan’da Gaziantep Üniversitesi’nde yapıldı. GAP Bölgesi’nde bulunan 9 ilde hayata geçirilecek projenin açılış toplantısına Rektör Prof. Dr. Ali Gür, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Mehmet Açıkgöz, İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve medya çalışanları katıldı. 

GAÜN ile birlikte GAP illerinde faaliyet gösteren medya kuruluşlarının kapasitelerinin güçlendirmesine yönelik önemli bir projeye imza attıklarını ifade eden GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Mehmet Açıkgöz, "GAP İdaresi olarak bölgesel kalkınmanın gerçekleştirilmesinde görevli olan bir kuruluşuz. Bu çerçevede özelikle yerel medya mensupların bu kalkınma sürecine aktif bir şekilde katılımlarını sağlayacak bir kapasiteye getirme düşüncesi ile bu projeyi Gaziantep Üniversitesi ile birlikte hazırladık ve hayata geçiriyoruz. Buradan elde edeceğimiz çıktılar doğrultusunda medyamızı güçlendirecek uygulamalara da yer vereceğimizi belirtmek isterim." dedi.

İlki Gaziantep’te gerçekleştirilen açılış toplantılarına GAP Bölgesi’nin diğer illerinde de devam edilecek.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 11 Nisan 2018 - Okunma Sayısı : 490