Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
Girişimcilik ve Yenilikçilik İhtiyaç Analizi Projesi Başladı

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülecek olan Girişimcilik ve Yenilikçilik İhtiyaç Analizi Projesi, tanıtım toplantısının ardından yapılan OSB, KSS mevcut durum ve ihtiyaç analizi çalıştayları ile başladı.

Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak illerini kapsayan Girişimcilik ve Yenilikçilik İhtiyaç Analizi Projesi 13 Kasım'da Şanlıurfa’da düzenlenen ve açılış konuşmasını GAP BKİ Başkanı Sadrettin Karahocagil'in yaptığı tanıtım toplantısı ile başladı. Tanıtım toplantısı ve sonrasında gerçekleştirilen çalıştaylar ile projenin bölgedeki paydaşlara yönelik kapsamlı tanıtımı ve bölge girişimcilerine sağlanacak avantajlar anlatıldı.

Tanıtım toplantısının ardından; 14 Kasım’da Şanlıurfa’da, 15 Kasım’da Gaziantep’te ve 21 Kasım’da Mardin’de Bölge'de bulunan 9 ilde Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) ve Küçük Sanayi Sitelerini (KSS) kapsayan, teknolojik ve ekonomik mevcut durumun ortaya konması ve ölçülmesi, yönetim sistemlerinin ölçülmesi için performans göstergelerinin belirlenmesi ve önerilerin geliştirilmesi amacıyla çalıştaylar gerçekleştirildi.

Girişimcilik ve Yenilikçilik İhtiyaç Analizi Projesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin 10. Kalkınma Planı’nda ve ilgili Öncelikli Dönüşüm Programlarında belirtilen ulusal hedeflere ulaşılmasına katkıda bulunmak üzere Girişimcilik ve Yenilik ihtiyaçlarının belirlenmesi ve bu ihtiyaçlara ve Bölge’ye özgü sorunların çözümüne yönelik projelerin geliştirilmesi hedefi çerçevesinde geliştirildi.

Proje sayesinde bölge firmalarının kapasitelerinin, rekabet güçlerinin ve gelir düzeylerinin artırılmasına katkı sağlanması ve aynı zamanda Bölge'nin tamamı için fırsatları beraberinde getirmesi hedefleniyor.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 22 Kasım 2017 - Okunma Sayısı : 1385