Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
Girişimcilik Ve Yenilikçilik İhtiyaç Analizi Projesi Kapsamında Küçük Ve Orta Büyüklükteki İşletme ( KOBİ) Çalıştayları Yapıldı

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Girişimcilik ve Yenilikçilik İhtiyaç Analizi Projesi kapsamında Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere (KOBİ) yönelik mevcut durum ve ihtiyaç analizi çalıştayları yapıldı.

03 Temmuz’da Gaziantep’te, 05 Temmuz’da Diyarbakır’da GAP illerinde faaliyet gösteren Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeleri (KOBİ) kapsayan; teknolojik ve ekonomik olarak yaratılan mevcut durumun ortaya konması, mevcut durum ve yönetim sistemlerinin ölçülmesi için performans göstergelerinin belirlenmesi ve önerilerin geliştirilmesi amacıyla çalıştaylar gerçekleştirildi.

 

Girişimcilik ve Yenilikçilik İhtiyaç Analizi Projesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin 10. Kalkınma Planı’nda ve ilgili Öncelikli Dönüşüm Programlarında belirtilen ulusal hedeflere ulaşılmasına katkıda bulunmak üzere, girişimcilik ve yenilik ihtiyaçlarının belirlenmesi ile bu ihtiyaçlara ve Bölgeye özgü sorunların çözümüne yönelik projelerin geliştirilmesi hedefi çerçevesinde geliştirildi.

 

Proje çıktıları ile Bölge firmalarının kapasitelerini arttırarak rekabet güçlerinin ve gelir düzeylerinin artırılmasına katkı sağlanması ve Bölgenin tümü için fırsatları beraberinde getirmesi hedeflenmektedir.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 9 Temmuz 2018 - Okunma Sayısı : 632