Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
KURUMSAL
Hasankeyf Müze Bahçesi Teşhire Açılarak Turizme Kazandırılıyor

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen, Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce yürütülecek ''Hasankeyf Müze Bahçesinin Turizme Kazandırılması ve Teşhire Açılması  Projesi'' ile 9.600m2'lik alana sahip olan Hasankeyf Müze Bahçesi'nin teşhir çalışmaları yapılarak turizme kazandırılması hedefleniyor.

Binlerce yıllık tarihi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi adına önemli bir kültür ve turizm noktası olan Hasankeyf'te yürütülecek proje kapsamında yapılacak teşhir çalışmalarının ardından eserlerin sergileneceği alanın çevre düzenlenmesi ve korunması işlemleri ile  Hasankeyf Müzesinin ülkenin sayılı müzelerinden biri haline getirilmesi amaçlanıyor.

Proje ile kültür ve turizm aktivitelerinin çeşitlendirilmesi ve yaygınlaştırılması, hizmet kalitesinin iyileştirilmesiyle birlikte gelen ziyaretçi sayısının artırılması ve bölge ekonomisine katkı sağlaması; ayrıca kültür turizmi açısından zengin bir ilçe olan Hasankeyf'in yeni oluşacak alanlarla bölge adına önemli bir destinasyon olması planlanıyor.




Haber Tarihi : 21 Nisan 2024 - Okunma Sayısı : 159