Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
Kadın Girişimciliği Destek Projesi (KAGİDES) Kapanış Toplantısı Gaziantep’te Gerçekleştirildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile uygulanan Kadın Girişimciliği Destek Projesi (KAGİDES) Kapanış Toplantısı, 8 Kasım 2022 tarihinde Gaziantep’te gerçekleştirildi.

Toplantı; Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER)Yönetim Kurulu Başkanı Emine ERDEM, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Dr. Hasan MARAL, Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet ŞİMŞEK ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN’in açılış konuşmaları ile başladı.

Proje; üretim ve teknoloji sektöründe kadın girişimcilerin işletme yönetimi, pazarlama, iş geliştirme ve yönetim becerilerini artırmaya yönelik eğitimler ve ilgili mentörlük desteği ile güçlü işletme alt yapısı oluşturularak; işletmelerini sürdürülebilir hale getirmelerine ve bu sayede cinsiyet eşitsizliği etkilerinin azaltılması ve kadın girişimci sayısının artırılması amacıyla uygulandı. 

Kadın girişimcilere işletmelerini kurduktan sonraki süreçlerde mentörlük ve danışmanlık desteği sağlanan proje ile Gaziantepli kadınların girişimcilik potansiyelinin değerlendirilmesine katkı sunulurken bir taraftan da Güneydoğu Anadolu Bölgesi için model olacak nitelikteki Kadın Girişimci Destek Merkezi (KAGİDEM) işlevsel hale getirildi.

Merkezde yürütülen faaliyetler kapsamında; kadın girişimciler tarafından üretilen ürünlerin satışı, görünürlüğü ve pazar arayışı amacıyla bir teşhir salonu hazırlandı. Kendi müşterileri ile görüşme sağlayabilecekleri uygun mekânlar oluşturuldu. 182 kadın kapasite artırım çalışmalarından yararlandı, 25 kadın kendi işletmesini kurdu.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 8 Kasım 2022 - Okunma Sayısı : 228