Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan GAP İdaresi'ni Ziyaret Etti

GAP Bölge Kalkınma İdaresi'ni ziyaret eden Elvan, GAP İdaresi ve bölge kalkınma ajanslarından brifing aldı. Bakan Elvan'a ziyaretinde Kalkınma Bakanı Yardımcısı Yusuf Coşkun, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile çok sayıda bürokrat da eşlik etti.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığını ziyaret etti. GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ile bir süre sohbet eden Elvan, GAP Bölgesi’ndeki çalışmalar hakkında ve yaklaşık iki saat süren bir brifing aldı. 4 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilen ziyaret kapsamında Bakan Elvan’a çok sayıda bürokrat eşlik etti.

Elvan, brifing sonunda yaptığı açıklamada, "Bundan sonra nasıl bir yol haritasına sahip olduklarını dinledik. Bu yönde Kalkınma Bakanı olarak benim mevcut işleyen sistemde uygulanan politikalarda bazı ufak tefek değişikliklere gitmeleri gerektiği konusunda telkinlerim oldu. Bundan sonraki süreçte GAP BKİ Başkanlığımız ağırlıklı olarak sosyal projeler üzerinde çalışacak. Bununla birlikte kurumların kapasitelerinin geliştirilmesi konusunda da bu güne kadar yapılan çalışmalar hız kesmeden devam edecek." değerlendirmesinde bulundu.

GAP İdaresi’nin yapmış olduğu çalışmalar hakkında da detaylı bilgiler alan Elvan, "GAP idaremiz iyi bir yolda. Projelerin üzerinden tek tek geçtik son derece başarılı çalışmalar yaptıklarını gördük. Gerçekten GAP, bölgesinde kurumsal kapasitenin geliştirilmesi açısından ciddi katkılar sağlamış bir kurumdur. Bu tür kapasite geliştirme programlarına devam edecek. Diğer taraftan sosyal amaçlı kadınlarımıza, gençlerimize yönelik projelere daha fazla ağırlık vereceğiz." dedi.

Kadınlardan katkı bekliyoruz

Elvan, bölge kadınının iş hayatına atılması için de yeni ve farklı projeleri faaliyete geçirmeye hazırlandıklarını kaydetti.

Kadınların meslek sahibi olmalarını çok önemsediklerini vurgulayan Elvan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Kadınlarımızın, meslek sahibi olmalarını sağlayacağız. Bu kadınlarımızın sahip oldukları meslekle birlikte kendi evlerine de gelir getirmelerini sağlayacağız. Bir anlamda eğer kendi işini kuramıyorsa da bunların istihdam edilmelerini sağlayacağız. Gerçekten mesleki eğitim verdiğimiz ve istihdam ettiğimiz kadınların boş zamanlarında, serbest zamanlarında nasıl GAP İdaresi katkı sağlamış ise yöre insanına kendisinin de katkı sağlamasını isteyeceğiz." 

Bakan Elvan'a ziyaretinde Kalkınma Bakanı Yardımcısı Yusuf Coşkun, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mahmut Kaçar, Mehmet Ali Cevheri, A. Eşref Fakıbaba, Mehmet Akyürek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile çok sayıda bürokrat da eşlik etti.

Fotoğraflar
   

 
Haber Tarihi : 6 Şubat 2017 - Okunma Sayısı : 750