Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
“Kalkınma İçin Teknoloji” Temalı Şanlıurfa Gençlik Festivali

GAP İdaresi Başkanlığı, 81 il ve 14 ülkeden 700 gencin katılımıyla “Şanlıurfa Gençlik Festivali” ni 20-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Şanlıurfa’da Turgut Özal Parkı’nda gerçekleştiriyor.

GAP İdaresi Başkanlığı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile gerçekleştireceği Gençlik Festivali kapsamında Türkiye’nin 81 ili ve İtalya, Portekiz, Kolombiya, Ukrayna, İspanya, Fransa, Norveç, Romanya, Şili, Afganistan, Türkmenistan, Pakistan ve Mısır’dan gençleri “Kalkınma İçin Teknoloji” teması ile bir araya getiriyor.

Gençler, Festival aracılığıyla; teknoloji, kalkınma, yenilikçilik, girişimcilik konularında paylaşımlar yapabilecekleri, birbirlerine yeni bakış açıları kazandırabilecekleri ve ortaklıklar kurabilecekleri bir fırsat elde edecekler.

Gençlik Festivali, gençler arasında teknoloji üzerinden kalkınmaya katkı sunacak yeni alanlar açarak, bölgeler ve ülkeler arası gençlik grupları arasındaki işbirliği, gençlik hareketliliği ve toplumsal hoşgörünün gelişmesine katkı yapacak. Gençlerin birbirlerini kültürel, sanatsal ve sosyal değerleriyle daha yakından tanımalarına, bilgi ve birikimlerini paylaşmalarına olanak sağlayacak Gençlik Festivali, bir taraftan da gençlerin kalkınma ve teknoloji ile ilgili projelerini paylaşabilecekleri yeni bir alan olarak gençler arasındaki uzun soluklu iletişim ve işbirliği için yeni kapılar aralayacaktır.

20-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek Gençlik Festivali kapsamında paneller, atölye çalışmaları, kültür-sanat etkinlikleri, sokak gösterileri, Emre SERTKAYA ve Pinhani konserleri yapılacaktır.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 19 Ekim 2017 - Okunma Sayısı : 1586