Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
Organik Bal ve Arı Ürünleri Konulu İstişare Toplantısı Yapıldı

12-13 Temmuz tarihlerinde Dicle Kalkınma Ajansı, Siirt Arı Yetiştiriciler Birliği ve Şırnak Arı Yetiştiriciler Birliği ev sahipliğinde Organik Bal ve Arı Ürünleri üzerine Siirt ve Şırnak'ta istişare toplantıları gerçekleştirildi.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi koordinasyonunda, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) teknik desteği ile ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde yürütülmekte olan GAP Organik Tarım Küme Geliştirme Projesi kapsamında, 12-13 Temmuz tarihlerinde Siirt ve Şırnak'ta Dicle Kalkınma Ajansı, Siirt Arı Yetiştiriciler Birliği ve Şırnak Arı Yetiştiriciler Birliği ev sahipliğinde Organik Bal ve Arı ürünleri üzerine istişare toplantıları gerçekleştirildi.

Toplantı kapsamında Siirt'te üniversite ve mali destek programı çerçevesinde destek almaya hak kazanan ve pilot proje yürüten Efe Arıcılık ile Şırnak'ta pilot proje uygulayan Şehr-i Nuh tesisleri ziyaretleri gerçekleştirildi. Düzenlen toplantılara ilgili sektör temsilcileri katılım sağladı. Siirt'te; Siirt Yatırım Destek Ofisi, TSO, GTHB İl Müdürlüğü, Arı Yetiştiricileri Birliği, Bal Üreticileri Birliği, Siirt Üniversitesi ve çiftçiler katılırken; Şırnak'ta , Şırnak Yatırım Destek Ofisi, GTHB temsilcileri, TSO, Tarım Kredi Kooperatifi, GAP TEYAP,  Şırnak Arı Yetiştiricileri Birliği ve genç çiftçiler katılım sağladı.

Fotoğraflar

 
Haber Tarihi : 17 Temmuz 2017 - Okunma Sayısı : 874