Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
Şanlıurfa’da Yürütülen Sulama Çalışmaları Masaya Yatırıldı

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığında, Şanlıurfa’da yürütülen sulama çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi. Vali Erin’in katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantı geç saatlere kadar devam etti.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Mehmet Açıkgöz, DSİ 15. Bölge Müdürü Ahmet Ersin Gökçe, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Çakmaklı ve ilgili kurum uzmanlarının katılımı ile 6 Eylül Çarşamba günü GAP Bölge Kalkınma İdaresi toplantı salonunda bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Şanlıurfa’da yürütülen sulama çalışmaları, sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde görüşüldü.

Toplantıda, GAP İdaresi ve DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar ve sulamalar hakkında sunumlar yapıldı. Sulamaya açılan alanlarda ürün ve istihdamın nasıl çeşitlendiği ve geliştiği, yanlış sulama sonrası ortaya çıkan sorunların nasıl çözüleceği ve bundan sonra sulamaya açılacak alanlarda bu sorunların yaşanmaması için alınması gereken önlemler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantı sonunda yapılan çalışmaların rapor haline getirilerek gerekli istatistiki verilerle birlikte önümüzdeki hafta tekrar bir toplantı yapılmasına karar verildi.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 8 Eylül 2017 - Okunma Sayısı : 991