Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
Şanlıurfa Yerel Medya Temsilcileri GAP Yerel Medya Projesi Kapsamında Bir Araya Geldi

İlki 10 Nisan’da Gaziantep’te gerçekleştirilen etkinliklere sırasıyla Siirt, Batman, Diyarbakır, Mardin ve son olarak Şanlıurfa’da düzenlenen açılış toplantılarıyla devam edildi.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi ile Gaziantep Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen “GAP Bölgesinde Faaliyet Gösteren Yerel Medya Kuruluşlarının Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi - İhtiyaç Analizi ve Eylem Planı Hazırlanması” Projesinin tanıtım ve açılış toplantıları yapılmaya devam ediliyor. GAP Bölgesi’nde bulunan 9 ilde hayata geçirilecek projenin açılış toplantılarına 4 Mayıs Cuma günü Şanlıurfa’da yapılan toplantı ile devam edildi.

Şanlıurfa Dedeman Otel’de gerçekleştirilen toplantıda yerel basının sorunları ve projeden beklentileri karşılıklı fikir alışverişleri ile ele alındı. Oldukça verimli geçen toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren GAP BKİ Başkanı Sadrettin Karahocagil, yerel medyanın önemine vurgu yaparak: “İdare olarak birçok alanda çalışmalar yürüttük. Yerel medya da, kalkınmada hayati bir öneme sahiptir. Bundan dolayı yerel medyanın sorunlarının tespiti ve çözüm önerilerinin belli bir sistematiğe oturtulması ve daha güçlü bir yerel medyanın oluşturulması için 9 ili kapsayan GAP Bölgesi’nde GAP Yerel Medya Projesi adlı bir çalışmayı başlattık.” dedi ve proje detayları hakkında basın temsilcilerine bilgi verdi.

Daha sonra söz alan proje yöneticileri Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Mesut Yücebaş ve Doç.Dr. M.Emre Köksalan da projenin süreci ve nasıl bir yol haritası izleneceği hakkında bilgiler vererek yerel medya temsilcilerinin sorun ve önerilerini dinledi.

Toplantıya; GAP BKİ Başkanı Sadrettin Karahocagil, Başkan Yardımcısı Mehmet Açıkgöz, GAP Bölge Müdür Vekili Hasan Kılıç, Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç.Dr. Mesut Yücebaş ve Doç.Dr. M.Emre Köksalan, GAP İdaresi temsilcileri ve yerel medya temsilcileri katıldı. 

Açılış toplantılarına 11-12 Mayıs’ta Kilis ve Adıyaman’da devam edilecek.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 4 Mayıs 2018 - Okunma Sayısı : 554