Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
Sulamada Verimlilik Eylem Planı Hazırlanması Çalıştayı Şanlıurfa’da Gerçekleştirildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen ve Harran Üniversitesi tarafından yürütülmekte olan “Şanlıurfa/Yaylak ve Harran Ovasında Sulama Performans Etkisinin Araştırılması Projesi Çıktılarının Sulamada Verimlilik Eylem Planına Dönüştürülmesi Projesi (FAZ -II)”  kapsamında, “Sulamada Verimlilik Eylem Planı Hazırlanması Çalıştayı” 15 Eylül 2022 tarihinde Şanlıurfa’da gerçekleştirildi.

Stratejik öneme sahip olan doğal kaynakların bugünkü ve gelecekteki toplum refahı açısından adil paylaşımı ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla hayata geçirilen proje ile, Bölgede sulama alanları ve tarımsal üretimin artmasına katkı sunulması hedefleniyor.

Proje ile Harran ovası ve Bozova-Yaylak sulamalarında kullanılan suların etkin kullanımını sağlamak üzere sorunların tespiti sağlanarak buna etki eden faktörler belirlenecek.

Proje kapsamında Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen çalıştaya; ilgili kurum ve kuruluşlardan uzmanlar ve sulama birlikleri katılım sağladı.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 17 Eylül 2022 - Okunma Sayısı : 174