Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayi’de Entegre Kaynak Verimliliği Projesi 3. Yönlendirme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

GAP Bölgesi’nde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği Projesi 3. Yönlendirme Kurulu Toplantısı 11 Kasım 2019 tarihinde Ankara’da düzenlendi

“Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayi’de Entegre Kaynak Verimliliği Projesi” 3. Yönlendirme Kurulu Toplantısı, 11 Kasım 2019 tarihinde T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde Ankara’da düzenlendi. Toplantıya Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Harran Üniversitesi,  GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Dicle Kalkınma Ajansı, İpekyolu Kalkınma Ajansı ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)’ndan yetkili ve uzmanlar katılım sağladı.

 

2017 yılından beri sürdürülmekte olan proje kapsamında, üretim sektörlerini doğrudan etkileyen hammadde, enerji, su ve toprak gibi kaynakların verimli kullanımının yanı sıra; iklim değişikliği, çevre, ekosistem hizmetleri, sosyo-ekonomik doku ve toplumsal cinsiyet gibi boyutlar da bütüncül bir yaklaşım içinde analiz edilmektedir.

 

Toplantıda, Harran Üniveritesi - GAP YENEV Merkezi ile işbirliği içerisinde, tarımsal ve endüstriyel tesislerde yapılan entegre kaynak verimliliği ölçüm ve analiz etüt çalışmalarına dair sonuçlar katılımcılar ile paylaşılarak; proje kapsamında ilerleyen süreçte yapılması planlanan aktiviteler ve projelere değinildi.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 15 Kasım 2019 - Okunma Sayısı : 454