Anasayfa - Site Haritası - E-Mail - İletişim - English
Mustafa Kemal ATATÜRK
KURUMSAL
Türkiye’nin en büyük “Çocuk Trafik Eğitim Parkı” Şanlıurfa’da Faaliyete Geçiyor

2017 yılı “Kent içi Ulaşım Projesi” kapsamında GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın desteğiyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehirde bir ilke daha imza atıyor.

GAP İdaresi Başkanı Sadrettin KARAHOCAGİL ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat ÇİFTÇİ ’nin karşılıklı işbirliği protokolü imzalamasıyla ilk temelleri atılan Proje ile;trafik kuralları ve etiğini küçük yaştan çocuklara kazandırarak daha bilinçli bir toplum oluşturabilmek amacıyla; toplamda 32 dönüm yeşil alan içerisinde, 14 dönüm kullanım alanıyla Türkiye’nin en büyük “Çocuk Trafik Eğitim Parkı” Şanlıurfa'ya kazandırılıyor.

Deneyimli trafik eğitmenleri ile birlikte ilkokul ve anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verilecek olan parkta geleceğin trafik bireyleri, akülü araçlar kullanarak eğlenirken öğrenecekler. İçerisinde üç adet bina, açık hava dersliği, üstgeçit, otobüs durakları, çocuk oyun parkı ve bir yonca kavşağın bulunduğu, minyatür bir şehrin canlandırıldığı Proje’nin tamamlanarak 2018 yılının 3. çeyreğinde hizmete açılması bekleniyor.


Fotoğraflar
Haber Tarihi : 25 Aralık 2017 - Okunma Sayısı : 920